Таг : Јанкуловски

МАКЕДОНИЈА

Јанкуловски со реакција: Стевановиќ го нарушува мојот и угледот на целиот Универзитет

Влатко Зорба
„Мојата обврска како Ректор на најголемиот Универзитет беше да ја споделам информацијата која потекна од Министерството за образование и наука за ветеното зголемување на платите...
Политика

Јанкуловски: Тачи и Џафери биле прислушувани под псевдоними „швалер“ и „деда“

Влатко Зорба
Поранешен вработен во УБК, Марјан Јанкуловски, на денешното рочиште за предметот „Таргет-Тврдина” за незаконското следење на комуникациите, кажа дека без наредба и под псевдоними биле...
ЕКОНОМИЈА

Јанкуловски: Репер за развој на инфаструктурата треба да биде она што се вика нормално ниво во ЕУ

Влатко Зорба
Состојбата на патната инфаструктура е клучна за економскиот развој, конкурентноста на економијата, привлекувањето инвестиции… Старите патишта треба да се обновуваат, а новите да се градат...