Таг : Милан

Фудбал

Ибра тренира како ѕвер и покрај Ковид! (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Златан Ибрахимовиќ е принуден да тренира дома поради коронавирусот. „Ова животно не може да се скроти“ е пораката на Златан Ибрахимовиќ откако објави снимка од...
Фудбал

Екс играч на Милан почина во сообраќајна несреќа

Влатко Зорба
Поранешен млад репрезентативец на Италија и младинец на Милан, Симонлука Агакона (39) загина во сообраќајна несреќа кај Карпињар. Покрај него, животот го загуби и Матео...
Фудбал

Ибра отвори со два гола за Милан на стартот на сезоната

Влатко Зорба
Фудбалерите на Милан ја совладаа Болоња со 2:0 на почетокот на сезоната во Серија „А“, а двоен стрелец беше Златан Ибрахимовиќ. Тој го постигна првиот...
Фудбал

Талентираниот Тонали и официјално нов фудбалер на Милан

Влатко Зорба
Фудбалскиот клуб Милан официјално го обезбеди потписот на талентираниот италијански играч за врска, Сандро Тоналио. Тонали дојде од Бреша во форма на едногодишна позајмица која...
Фудбал

Златан останува во Милано, ќе заработува 6 милиони евра

Влатко Зорба
Златан Ибрахимовиќ и следната сезона ќе остане во Милано за загарантирана плата од шест милиони евра, пренесува „Газета дело спорт“. Ибрахимовиќ, кој на 3 октомври...