Таг : најмалку

СВЕТ

Во САД 1.015 лица починаа од коронавирус за 24 часа, најмалку во последниов месец

Stefanija Kuzmanovska
Во САД во претходните 24 часа починаа уште 1.015 лица од коронавирусот, што е најнизок дневен биланс во последниве месец дена, покажуваат податоците на референтниот...
АНАЛИЗИ

Балканците најмалку се плашат од коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska
Истражување на „Галуп“ покажува дека над 70 отсто од луѓето на Балканот веруваат дека коронавирусот не претставува толкава закана како што се претставува. Истражувачите велат...