Таг : плашат

Компании и пазар

Италијанците се плашат од странски инвеститори: Може да го искористат колапсот и да ги преземат домашните компании

Stefanija Kuzmanovska
Италија планира да прошири посебни овластувања за заштита на стратешките компании од несакани странски интереси, изјави претставник на италијанската влада, додавајќи дека мерките би важеле...
АНАЛИЗИ

Балканците најмалку се плашат од коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska
Истражување на „Галуп“ покажува дека над 70 отсто од луѓето на Балканот веруваат дека коронавирусот не претставува толкава закана како што се претставува. Истражувачите велат...