Таг : шоу

Забава

Излезе нецензурирана снимка од тепачката меѓу Ким и Кортни Кардашијан (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Излезе нецензурирана снимка од тепачката меѓу Ким и Кортни Кардашијан, по која постарата сестра реши да го напушти шоуто. Тензиите меѓу сестрите Кардашијан се зголемуваат...
Забава МАГАЗИН

Евровизија сака да ја обедини Европа за време на пандемијата

Наместо откажаниот Евросонг, алтернативно телевизиско шоу сака да ја обедини Европа во време на пандемијата со коронавирусот, на денот кога требаше да се одржи големото...
Забава МАГАЗИН

Започнува новата сезона на реалното шоу на семејството Кардашијан

Кристина Денесовска
Глобалниот хит, Keeping Up with the Kardashians, се враќа со најновата сезона, 18 по ред, на 5 април, а ќе биде емитувана во недела на...
Забава МАГАЗИН

Познати личности чии профили ќе ви ја направат изолацијата позабавна

Самоизолацијата која се наметна од пандемијата со коронавирусот за многу познати личности стана причина да бидат поактивни на социјалните мрежи. И додека некои повремено објавуваат...
Забава МАГАЗИН

Џејми Оливер се враќа со ново шоу за помош на оние во карантин

Популарниот готвач кој минатата година прогласи банкрот сега се враќа на телевизиските екрани со нова емисија наменета за луѓето во изолација и карантин. Тој со...
Забава МАГАЗИН

Пит Дејвидсон во новото шоу ќе зборува за Ариана Гранде

Кристина Денесовска
Американскиот комичар Пит Дејвидсон светската слава ја стекна откако се вери со пејачката Ариана Гранде. Љубовта, сепак не траеше долго, а по раскинувањето меѓусебно се...
Забава МАГАЗИН

Филип Плејн обвинет дека ја искористува смртта на Брајант за да ја продаде колекцијата

Кристина Денесовска
Познатиот дизајнер Филип Плејн се соочува со низа критики откако неговото оддавање почин на Коби Брајант на миланската Модна недела, на многумина не им се...
Забава МАГАЗИН

Елен Деџенерис во шоуто се збогуваше од Коби Брајант

Една од најпопуларните водителки во светот Елен Деџенерис позната е по своите забавни и хумуристични емисии во кои доаѓаат едни од најголемите ѕвезди, но и...
Стил

Victoria’s Secret шоуто нема да се одржи оваа година

Влатко Зорба
Марката за долна облека Victoria’s Secret официјално потврди дека нема да ја организира својата специјална модна ревија оваа година, која се претвори во свој сопствен...