Стандард

Дизни

КОМПАНИИ

„Дизни“ отпушта уште 4.000 работници поради пандемијата

msp-admin
„Волт Дизни“ објави дека планира да отпушти уште 4.000 вработени, главно поради последиците од пандемијата Ковид-19, пренесува АП. Објавата на компанијата дојде на почетокот на...
КОМПАНИИ

„Дизни“ отпушта 28.000 вработени

msp-admin
„Дизни“ најави отпуштање на дури 28.000 работници, претежно во американски тематски паркови. „Дизни“ го наведе ограничениот капацитет на посетители и неизвесноста за тоа колку ќе...
КОМПАНИИ

„Дизни“ размислува за враќањето на Џони Деп во шестиот дел од „Пиратите од Карибите“

msp-admin
Филмското студио „Дизни“ сериозно размислува да го врати омилениот на сите Џони Деп како Џек Спероу во шестиот дел од „Пиратите од Карибите“. Откако стана...