Таг : социјална дистанца

Технологија

Уред помага да се одржува социјална дистанца

Влатко Зорба
Од почетокот на пандемијата постојано слушаме колку е важно да се одржува социјална дистанца со цел да се спречи ширење на коронавирусот. Но, постојат многу...
Други спортови

Болт објасни како најдобро се држи социјална дистанца (ФОТО)

Влатко Зорба
Легендарниот спринтер Усаин Болт го објаснил значењето на терминот „социјално дистанцирање“, односно она што се препорачува во секоја држава за време на пандемија – чување...
АНАЛИЗИ

Зошто социјалната дистанца ни паѓа толку тешко?

Stefanija Kuzmanovska
Толпи се собираат секој ден во Токио за да го следат врвот на цветањето на црешите. Околу 10,000 милји далеку во американскиот главен град Вашингтон,...