Таг : закани

Забава МАГАЗИН

Актерот Милош Тимотијевиќ добива смртни закани поради сцена во серијата Јужни ветар

Откако на српската телевизија се емитуваше епизода од серијата Јужни ветар во кој неговиот лик се бакнува со друг маж, актерот Милош Тимотијевиќ започнал да...
МАКЕДОНИЈА

Лица во полициска униформа се закануваат со пендрек и 10 години робија (фото)

На социјалните мрежи се појавија фотографии од лица во полициска униформа кои се фотографиларе и на објавата на напишале „Седете дома клошари“. Друго лице, пак...
Технологија

Трите најголеми закани за човештвото во 21 век

Stefanija Kuzmanovska
Во тековната деценија човештвото ќе се соочи со проблеми, од кои три ќе претставуваат реална закана за неговото постоење, убеден е футуристистот Јувал Нои Харари....
Забава МАГАЗИН

Харви Вајнштајн ја критикувал Џенифер Анистон

Харви Вајнштајн е хиливудски продуцент кој во текот на три децении малтретирал и сексуално напаѓал десетици, можеби и стотици жени, а му се судеше само...
Фудбал

Смртни закани против фудбалери во Германија

Влатко Зорба
Уште еден страшен инцидент во Германија! Пред натпреварот од втората Бундеслига помеѓу Нирнберг и Хановер, кој заврши 0:3, непознати лица преку налепници распространија смртни закани...
Забава МАГАЗИН

Протекоа нови детали за случајот на Амбер Херд и Џони Деп

Кристина Денесовска
Драмата меѓу актерот Џони Деп и неговата поранешна сопруга, актерката Амбер Херд не престануваат. Деп ја тужеше Амбер поради валкање на угледот и честа па...
Хроника

Тетовец со гасен пиштол упатил закани до момче и неговото семејство

Берта Китинска
СВР Тетово поднесе кривична пријава против М. А. (36) од тетовското село Порој поради постоење загрозување со опасно орудие при тепачка или караница и неовластено...
Политика

Костадинов: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ да престане да се заканува на пратеници (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Законот за ЈО со самото изјаснување на сите нас како пратеници ќе значи, или победа на правото и правдата или победа на бандитите кои седат...
Хроника

Тетовец со нож им се заканувал и ги малтретирал жената и трите малолетни деца

Берта Китинска
СВР Тетово поднесе кривична пријава против З.Ф.(42) од с.Палатица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка...
МАКЕДОНИЈА

Балевски од Штип: Ми го земаа крстот од раце, еден од кандидатите ми се закануваше

Влатко Зорба
„Ми го земаа крстот од раце. Таму каде што јас и останатите се наведавме да го земеме, јас го фатив крстот, но еден од кандидатите...