СТАНДАРД life
Балкан микс

Поради напорното темпо, Пријовиќ заврши на инфузија: „Мислев дека нема да издржам“.

Српската пејачка Александра Пријовиќ одржа пет распродадени концерти во Арена Загреб со само еден ден пауза, а на пејачката поради напорното темпо имала потреба од лекарска помош.

Како што откри на сцената, пред петтиот концерт завршила на инфузија.

„Мислев дека нема да издржам, но издржав“, рече Александра и им се заблагодари на лекарите.

Атмосферата на петтиот концерт беше на врвот како и секоја вечер, а на сцената симболично и се придружија на Александра петмина гости, тоа беа Дејан Матиќ, Осман Хаџиќ, Маја Беровиќ, Дејан Костиќ и МЦ Стојан.

Пријовиќ е првата пејачка која успеа да распродаде пет загрепски арени по ред и да собере врвни изведувачи на едно место, а покрај претходно споменатите гости, ја поддржаа и најпознатите имиња од регионот: Ацо Пејовиќ, Жељко Самарџиќ, Милица Тодоровиќ, Бојан Васковиќ од бендот Лексингтон, Теа Таировиќ, Јелена Розга и легендарната Лепа Брена.

Александра Пријовиќ секако постави нов стандард. Ова беа пет дена спектакл за кои долго ќе се памети и за кои уште долго ќе се зборува, пишуваат хрватските медиуми.

Поврзани вести

Хана ги коментираше пишувањата дека таа и Грашо чекаат второ дете: Сите се фаќаат за тоа…

Radmila Tasevska

„Се срамев“: Сандра Африка откри како го добила прекарот

Radmila Tasevska

🎙ЦЕЦА ПЕЕ ЗА ФИЛМОТ „НЕДЕЉА“: Пејачката објави дел од нова песна и испрати емотивна порака

Urednik