СТАНДАРД life
Хороскоп

Дали ги поседувате? Само најдобрите љубовници ги имаат овие шест особини

Да се ​​биде голем љубовник не е лесна работа. Покрај вештините под чаршафите, потребна е и ментална посветеност и интелигенција. Проверете дали следните точки се совпаѓаат со вашите карактеристики или со оние на вашиот партнер, пишува Хак Спирит.

Спонтаност: Нема ништо повозбудливо од спонтаност и пријатни изненадувања. Честопати ќе слушнете како мажите ја наведуваат спонтаноста како најдоброто нешто што една жена може да го направи за време на сексот, било да е тоа секси долна облека или нова поза.

Самодоверба: Самодовербата е навистина најголемиот афродизијак што го имате и со неа можете да постигнете речиси сè.

Духовитост: Чудните звуци, неуспешните пози или паѓањето од креветот во маката на екстаза се дел од вашиот сексуален живот во кој исто така треба да уживате. Ако го откриете нивниот шарм исто колку што сте го откриле во повеќекратни оргазми, ќе бидете одлични во секоја љубовна ситуација.

Отвореност и разбирање: Никогаш не се потсмевајте на вашиот партнер за неговите желби кои се многу интимна работа и кои тој ви ги открил во доверба. Зборувајте за тоа така што отворено ќе му кажете што работи за вас, а што едноставно не сакате да пробате.

Несебичност: Иако и двајцата сте подеднакво важни за време на сексот, не е лоша идеја да се фокусирате на неговото задоволство барем дел од времето. Некогаш му угодувате со тоа што ќе го изненадите со утрински секс, кој тој го сака, а кој вие, на пример, навистина не сте љубители. Со ова ќе му покажете дека сте спонтани, дека се грижите за него и дефинитивно ќе ви биде возвратено.

Вокалитет: Ако чувствувате потреба да воздивнете или да зборувате валкано, не бидете срамежливи или не воздржувајте се. Ова само ќе го возбуди вашиот партнер, а сексот ќе ви стане уште подобар бидејќи и на овој план ќе се опуштите.

Поврзани вести

Овие хороскопски знаци не можат без газирани сокови

Radmila Tasevska

Еве како се однесуваат хороскопските знаци по раскинувањето

Radmila Tasevska

Најчесните луѓе се раѓаат во овие 5 знаци

Urednik