СТАНДАРД life
Хороскоп

Овие знаци изгледаат ладни и недопирливи, а имаат меко срце

Астролозите велат дека одредени знаци на Зодијакот изгледаат како санта мраз, и во чии срца се кријат длабоки емоции што ги покажуваат само на избраните. Знаат да сакаат најдлабоко и најмногу, но само кога се сигурни дека нема да бидат повредени и оставени.

Јарец

Изгледаат ладни и недопирливи, на прв поглед се крајно арогантни и изгледаат како да се опкружени со Кинески ѕид што никој никогаш нема да може да го сруши. Изгледа дека не можат да покажат емоции, особено оние кои се суптилни и благи. Нивната студенило често ги одбива луѓето, и затоа тие во суштина страдаат. Меѓутоа, ако си дозволите да им пријдете и да се осмелите да ги отворите срцето и душата, ќе ви бидат дадени најубавите дарови на љубов што би можеле да ги замислите.

Водолија

На астролошките деца од иднината им е „тешко“ да покажат емоции, без разлика дали треба да изразат среќа или тага. Тие се однесуваат како да го сакаат целиот свет и тагуваат за универзалните таги, но она што ги допира лично, речиси никогаш нема да го видите. Но, ако овој воздушен знак сфати дека има некој до него со кого е поврзан на сите нивоа, и духовно и интелектуално и физички, тој ќе биде подготвен да ги истури сите бисери пред својот партнер и да му даде најтопли емоции што ќе му ја загреат душата и срцето дури и на најстудените.

Лав

Тие се сметаат за најголеми егоцентрици на Зодијакот и често се чуваат „над ситуацијата“. Бидејќи се фокусирани на себе, како што многумина тврдат, нивните емоции се резервирани само за она што ги засега. Некои астролози сметаат дека е еден од знаците што имаат најмалку чувство на емпатија. Но, тоа не е секогаш така. Кога ќе го освоите срцето на Лав, очекувајте да бидете на пиедестал на кој само кралот или кралицата можат да стават до вас, ако жената е претставник на овој хороскопски знак.

Поврзани вести

Најголемите манипулатори во хороскопот! Ќе ве убедат да им верувате на нив, а не на вашите очи!

Urednik

Три знаци кои постојано се заљубуваат

Urednik

Луѓето чии инстинкти никогаш не се погрешни се родени во овие хороскопски знаци

Radmila Tasevska