Стандард
КОМПАНИИ

Почнува Копаоник бизнис форум

Копаоник бизнис форумот ќе биде отворен денес, а поради пандемијата „Ковид-19“, за прв пат ќе се одржи во Белград во хибриден формат.

Темата на овогодинешниот, 28-ми по ред форум „Светот по Ковид-19 – нови извори на раст во променети деловни услови“, е посветен на идната економска политика и деловно работење по пандемијата.

Повеќе од 130 панелисти на 22 панели ќе учествуваат на четиридневниот собир, организиран од Здружението на економисти на Србија, до 27 мај.

Учесници на форумот, како што е најавено, ќе бидат претседатели на скоро сите стопански комори на Западен Балкан, амбасадори во Србија, како и регионални директори на ЕИБ, ЕБОР, Светска банка и Меѓународниот монетарен фонд, бизнисмени.

Поврзани вести

Климатски промени: Искористи ја сончевата енергија, во државава имаме 280 денови Сонце годишно

msp-admin

Apple и Google ја отстранија Fortnite од онлајн продавниците

msp-admin

Пазарната капитализација на Tesla се намали за скоро 90 милијарди долари за само една недела

Влатко Зорба