СТАНДАРД life
Шоубиз

📸 Оливија Вилд го привлече вниманието на ревијата со проѕирна кошула без градник

Американската актерка Оливија Вајлд (39) привлече внимание со својот изглед кога се појави на ревијата на модната куќа „Ив Сен – Лоран“ на модната недела во Париз.

Имено, познатата актерка на ревијата облекла здолниште и проѕирно црно боди под кое немала градник, а целата модна комбинација ја искомбинирала со кожени ракавици. Покрај Вајлд, проѕирни комбинации носеа и некои други познати гости, како Џорџија Меј Џегер, Елса Хоск, Зои Кравиц, Лила Мос и Јасмин Тукс, иако нешто поконзервативни од нејзините.

Да потсетиме дека Вајлд беше во врска со актерот Џејсон Судеикис, со кој имаше две деца, синот Отис и ќерката Дејзи. Двојката се разведе по девет години врска во 2020 година, по што актерката започна романса со пејачот Хари Стајлс.

Поврзани вести

Инес Де Рамон го прослави својот роденден во Л.А. без Бред Пит

Urednik

Џенифер Анистон конечно најде место каде што е навистина среќна

Urednik

Шанен Доерти сподели вест за нејзината битка со ракот: „За мене тоа е чудо…“

Radmila Tasevska