СТАНДАРД life
Шоубиз

Се омажи позната актерка, на свадбата „еден тон“ познати

Актерката Маргарет Куоли викендо се омажи за музичарот Џек Антоноф. Свадбата се одржа во Њу Џерси, а меѓу гостите имаше многу познати личности. Невестата сменила два фустани, а особено воодушевила со изборот на чевли. Многу интересни детали пристигнуваат од венчавката за која од вчера се коментира.

Ѕвездата од „Fosse/Verdon“ одбрала романтичен фустан, со превез од бајка, минимална шминка и накит, додека за свечениот дочек избра сатенски фустан и чевли со ниска потпетица. Првиот стајлинг го заврши со балетанки – кои се и елегантно и удобно решение.

Познатата пејачка Тејлор Свифт и манекенката Кара Делевињ беа на свадбата на 28-годишната актерка и фронтменот на „Bleachers“. Меѓу познатите гости беа Зои Кравиц и Ченинг Тејтум, Лана Дел Реј и Енди Мекдауел. На пробата за венчавка присуствуваа и сите, а славната Енди докажа дека не отстапува од трендот на седа коса.

Славните младенци ја започнаа својата врска во 2021 година, а следната година дебитираа како пар на наградите Critics’ Choice Awards.

Поврзани вести

(ВИДЕО) Огромна толпа во Рим го следеше Сталоне, луѓе врескаа

Urednik

Мадона прво ја разочара публиката со својот настап, а сега и се заканува казна од 300.000 фунти: Прекрши правило во Лондон

Radmila Tasevska

🎥Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон објавија досега невидени фотографии од семејството и ги „стопија“ фановите

Urednik