Таг : 2020

СВЕТ

Фаучи: Вакцина кон крајот на 2020 година или почетокот на следната година

Stefanija Kuzmanovska
Водечкиот американски владин експерт за заразни болести во вторникот изјави дека е оптимист дека вакцината против КОВИД-19 ќе се произведува на крајот на оваа или...
СВЕТ

Американски научници предвидуваат дека 2020 може да биде најтопла година досега

Stefanija Kuzmanovska
Научниците од американската Национална управа за океаните и атмосферата објавија дека има 75 проценти можност 2020 да биде најтопла година во историјата од кога се...
Забава МАГАЗИН

Групата Хјурикејн ќе ја претставува Србија на Евровизија

На претстојниот Евросонг, кој ќе се одржи во мај во Ротердам, Србија ќе ја претставуваат груапата Хјурикејн, која победи во финалето на овогодинешната Беовзиија, одржана...
Забава МАГАЗИН

ВАГА: Годишен хороскоп за 2020 година

Елена Даскалова
Во 2020 година Вагите ќе сакаат да направат значајни промени во својот живот, било да се работи за кариерата, домот или пак, емотивниот статус. Постојано...