Стандард

анализира

КОМПАНИИ

„Мајкрософт“ на мета на критика: Сакаат да го следат и анализираат говорот на телото и изразите на лицето на вработените

msp-admin
Технолошкиот гигант „Мајкрософт“ поднесе барање за патент за систем што ќе ги следи говорот на телото и изразите на лицето на вработените за време на...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!