Стандард

Bitfinex

КРИПТОВАЛУТИ

Bitfinex и Tether се договорија со њујоршкиот јавен обвинител за 18,5 милиони долари

Влатко Зорба
Крипто-компаниите Bitfinex и Tether постигнаа договор со канцеларијата на јавниот обвинител на Њујорк (NYAG), со што се стави крај на правниот спор што започна во...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!