Стандард

Биткоин-рударство

КРИПТОВАЛУТИ

Биткоин-рударството за 3 години ќе троши енергија како Италија или Чешка

Влатко Зорба
Потрошувачката на енергија и емисиите на јаглерод поврзани со Биткоин-рударството драматично се забрзуваат, особено во Кина, според новата студија објавена во „Nature Communications“. Без построги...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!