Стандард

брања

ЕКОНОМИЈА

Со браната „Конско“ се обезбедува наводнување на нови 8.000 хектари земјоделски површини (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Водостопанството како стопанска гранка е една од клучните области, низ чиј развој се реализираат стратешките планови за напредок и развој на во земјоделството. Владата предводена...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!