СТАНДАРД life

Cisco

КОМПАНИИ

Cisco: Недостатокот на чипови ќе трае уште 6 месеци

Влатко Зорба
Побарувачката за полупроводници ги фати производителите неподготвени, а недостатоците може да траат во поголемиот дел од оваа година, проценува лидерот на технолошкиот гигант Cisco, Чак...