Таг : џиџи

Кошарка СПОРТ

За денеска закажана комеморацијата за Коби и Џиџи во Стејплс

Елена Даскалова
Денеска во Стејплс центарот во Лос Анџелес ќе се одржи комеморација во чест на Коби и Џана (Џиџи) Брајант, на која ќе се слави нивниот...
Забава МАГАЗИН

Погребот на Коби и Џана во тајност, објавени деталите од смртта

Кристина Денесовска
Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џана Брајант се закопани на тајна церемонија во Корона дел Мар во Калифорнија, јавуваат американските медиуми. Легендарниот кошаркат и...
Забава МАГАЗИН

Ванеса Брајант објави видео од својот дом со кое ги разнежни сте

Кристина Денесовска
Вдовицата на трагично починатиот кошаркар Коби Брајант, Ванеса Брајант, на социјалните мрежи објави видео од својата ќерка Коко која се обидува да оди, а со...