Стандард

дрон

ТЕХНОЛОГИЈА

За прв пат: Пилот управува дрон од 2000 км. растојание

Влатко Зорба
Благодарение на новото партнерство со Skypersonic, Fat Shark успеа да контролира дрон на небото од далечина од скоро 2.000 км со минимално заостанување. Уникатното достигнување...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!