Таг : пилот

Вести

„Мистериозно летало какво што не сме виделе претходно“: Сведоштво на американски пилот (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Мистериозниот авион, кој тргнавме да го пресретнуваме, се однесуваше како да е во војна, ги блокираше воените радари, движејќи се како никое што сме го...
СВЕТ

За историја: Преживеа 68 дена во индуцирана кома, а ова е неговата порака

Stefanija Kuzmanovska
Пилот од Шкотска, кој поминал повеќе од два месеци во медицински индуцирана кома на ковид одделение во Виетнам, бил поврзан со респиратор, имал само една...
Забава МАГАЗИН

Анџелина Џоли станала пилот поради својот син Медокс

Кристина Денесовска
Анџелина Џоли покрај сите приказни дека си занемарува децата, докаажа дека е пожрдтвувана мајка. За да го направи својот син Медокс горд, таа научила да...