Стандард

Енергетски сектор

ЕКОНОМИЈА

Директорот на Секретаријатот на ЕЗ го истакна напредокот на Северна Македонија во енергетскиот сектор

Влатко Зорба
Под претседателството на Република Молдавија, во главниот град на оваа земја, Кишињев, се одржа состанок на Министерскиот совет на Енергетската заедница за 2019 година. Главен...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!