Стандард

Фонт

ТЕХНОЛОГИЈА

Фонт кој ја доловува климатската криза

Влатко Зорба
Визуелизацијата на климатските промени во јавноста најчесто се прави преку приказ на исчезнувањето на поларниот мраз, разни фотографии и анимации на Арктикот и Антарктикот и...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!