Таг : ГРАБЕЖ

МАГАЗИН

Ограбен Роналдо: Камерите снимиле сè

Влатко Зорба
Светските медиуми пишуваат дека крадци синоќа ја ограбиле вилата на Кристијано Роналдо во Мадеира. Португалија вчера играше против Шпанија, а додека Роналдо трчаше по топката,...
Фудбал

Ограбена ѕвездата на Тотенхем- му се заканувале со нож и го удриле по глава

Куќата на играчот на англиската репрезентација и играчот на Тотенхем, Деле Али, била мета на вооружени разбојници. Според „Дејли мејл“, двајца мажи влегле во куќата...
Политика

СДСМ: Организиран и смислен долгорочен грабеж беше криминалниот режим на ВМРО-ДПМНЕ

Влатко Зорба
„Организиран и смислен долгорочен грабеж беше криминалниот режим на ВМРО-ДПМНЕ, режимот во кој токму Христијан Мицкоски добива и тера бизнис со хидроцентрали“, реагираат од СДСМ...
Хроника

Притвор за стружaнец кој со нож ограбил жена во нејзиниот дом во Лисиче

Берта Китинска
Осовното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка за 29-годишен жител на Струга, поради основано сомнение дека извршил кривично дело- Разбојништво од член...
Забава МАГАЗИН

Хари Мата Хари ограбен среде Белград

По финалната вечер на Беовизија минатата недела, познатиот пејач Хари Мата Хари доживеал вистински шок кога се вратил во хотелската соба. Тој открил дека му...
Хроника

Вооружен грабеж во аптека во Ново Лисиче

Берта Китинска
Во скопската населба Ново Лисиче синоќа била ограбена аптека. Вооружениот сторител влегол во аптеката пред да ја затворат и заканувајќи им се на вработените го...
Хроника

Двојно убиство при грабеж во казино на патот Скопје-Блаце

Берта Китинска
На 15.02.2020 во 04.47 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на ул.„Јадранска магистрала“ во Скопје влегле четири вооружени лица и почнале да...
ЕУ СВЕТ

Како на филм: Неупешен обид за кражба на милиони евра на италијански автопат (ВИДЕО)

Група крадци на автопатот кај Милано поставиле ноќна заседа за блиндирано возило што превезувало неколку милиони евра, но возачот успеал да ја пробие блокада што...