Стандард

Канон

КОМПАНИИ

„Twitter“ суспендираше 70.000 кориснички сметки поврзани со движењето „QAnon“

Влатко Зорба
„Twitter“ „трајно суспендираше“ 70.000 сметки поврзани со про-Трамп движењето „QAnon“ за да спречи социјалната мрежа да се користи за насилни цели, како што се организирање...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!