Таг : Твитер

Забава МАГАЗИН

Фановите го критикуваат Канје бидејќи се однесувал лошо кон сопругата

Кристина Денесовска
Брачниот пар Кардашијан-Вест оваа недела два пати се избламирале во јавност. За тоа, виновен е Канје и неговото не џентлменско однесување кон сопругата кое камерите...
Забава МАГАЗИН

Раперот Стормзи исчезнал од социјалните мрежи и ги загрижил фановите

Кристина Денесовска
Раперот Стормзи ги избришал своите профили на Инстаграм и Твитер, кратко откако објави дека ја добил својата прва „Грегс црна картичка“. Оваа картичка му дозволува...
МАКЕДОНИЈА

Твитер реакции: Пронајден е начинот како да се задржат сите во Македонија – нема пасоши

Берта Китинска
Стопиран е системот за аплицирање на пасоши. Техничкиот министер за внатрешни вели дека останати се уште само 3.600 патни исправи. Околу 650 граѓани кои од...
Забава МАГАЗИН

Џастин Бибер издаде нов албум, по петгодишна пауза

Кристина Денесовска
Џастин Бибер ноќеска го објави својот прв албум по пет години пауза, а неговите фанови се во апсолутен транс, па хаштагот #ChangesOutNow на Твитер е...
Компании и пазар

Кварталните приходи на Twitter за прв пат надминаа милијарда долари

Влатко Зорба
Кварталните приходи на Twitter за прв пат надминаа 1 милијарда американски долари. Компанијата пријави 1,01 милијарди американски долари за периодот октомври-декември 2019 година, што претставува...
Забава МАГАЗИН

Метју Пери со една објава ги излуди обожавателите

Метју Пери ги излуди обожавателите на социјалните мрежи само со една објава. Напишал дека наскоро стигнуваат големи вести, а тоа очигледно беше и повеќе од...
Забава МАГАЗИН

Ријана има ново момче за кое интернетот има што да каже

Пред неколку дена протече информацијата дека Ријана ја прекинала врската со тајното момче, милијардерот Хасан Јемел. Според тврдењата на Harper’s Bazaar, парот бил во врска...
Вести СВЕТ

Твитер објави дека активира алатка за борба против дезинформации на претседателските избори во САД

Социјалната мрежа Твитер синоќа објави дека активира алатка за борба против дезинформации на претседателските избори во САД во 2020 година. – Активираме алатка за клучните...
Забава МАГАЗИН

Протече видео од снимањето на Џејмс Корден и Џастин Бибер кое ги шокираше фановите

Обожавателите на популарната емисиј „Carpool Karaoke“ со Џејмс Корден беа огорчени кога сфатиле дека водителот воопшто не вози, откако вчера на Твитер се појави видео...
Забава МАГАЗИН

Хакиран профилот на Твитер на Мараја Кери (ФОТО)

Елена Даскалова
Во текот на новогодишната ноќ, твитер-профилот на Мараја Кери беше хакиран, објавувајќи низа навредливи твитови. Оној кој привлече најмногу внимание е твитот во кој зборува...