Таг : Контејнери

Скопје

„Комунална хигиена“ поставува специјални садови за одлагање органски отпад за Курбан Бајрам

По повод утрешниот празник Курбан Бајрам јавното претпријатие „Комунална хигиена“-Скопје поставува специјални садови за одлагање на органскиот отпад од колењето на курбанот, со цел спречување...
Скопје

Поставени нови подземни контејнери долж улицата „Никола Русински“ во Карпош 3

Општина Карпош постави нови подземни контејнери долж улицата „Никола Русински“, во Карпош 3. -Еден ваков контејнер, по својот капацитет заменува од 3 до 5 стари...
МАКЕДОНИЈА

Запалените контејнери на Партизанска, утрово се заменети со нови (фото)

Градоначалникот на град Скопје Петре Шилегов, објави дека во центарот на градот се заменети контејнерите кои вчера беа запалени додека траеше полицискиот час. „Вчера запалените...
ВИДЕО/ФОТО

Запалени два контејнери на Партизанска, по полицискиот час (ФОТО)

Берта Китинска
На булеварот „Партизански одреди“ денеска по 16 часот од кога почнува полицискиот час беа запалени контејнери. Противпожарните бригади веднаш интервенираа на терен и го изгасија...
МАКЕДОНИЈА

Четири контејнери запалени попладнево на улица Даме Груев (ФОТО)

Александар Петровски
-Благодарение на брзата реакција на пожарникарите, веројатно намерно подметнатиот пожар беше спречен да се прошири на околните дрвореди и згради. Еден контејнер е целосно уништен,...
Хроника

Запалени шест контејнери во Дебар Маало (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Вечерва шест пластични контејнери изгореа на ул. Алберт Ајнштајн во Дебар Маало, а оштетени се и неколку околни дрвја, во веројатно намерно запален пожар, соопштуваат...
МАКЕДОНИЈА

Симоновски: Контејнерите се палат намерно и тука не се работи за невнимание

Влатко Зорба
Неисправната електрична инсталација, преоптоварувањето на продолжните кабли, неисправните електрични апарати и невниманието се потенцијалните фактори за настанување на пожарите во домовите или деловните простории. За...
МАКЕДОНИЈА

Запалени два контејнери во Центар и Чаир

Влатко Зорба
Непознати сторители синоќа запалиле два контејнери за одлагање смет во населбите Центар и Чаир. Од ЈП „Комунална хигиена“ информираат дека на улицата „Орце Николов“, во...
МАКЕДОНИЈА

„Ремедика“ и „Диамед“ фатени како фрлаат медицински отпад во контејнери наменети за домаќинства

Влатко Зорба
Комуналните редари на Град Скопје при вршење на своите надлежности, открија незаконско одложување на медициски отпад од страна на „РЕ-МЕДИКА“ и „ПЗУ ДИАМЕД“ кои отпадот...