Таг : кортни кардашијан

Забава

Излезе нецензурирана снимка од тепачката меѓу Ким и Кортни Кардашијан (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Излезе нецензурирана снимка од тепачката меѓу Ким и Кортни Кардашијан, по која постарата сестра реши да го напушти шоуто. Тензиите меѓу сестрите Кардашијан се зголемуваат...
Забава МАГАЗИН

Кортни Кардашијан го шета кучето во бебешка количка

Семејството Кардашијан социјално се дистанцира, со цел да се заштитат од зараза со коронавирус и наоѓаат начини да се забавуваат и во такви услови. Кортни...
Забава МАГАЗИН

Кортни Кардашијан изненадена од позитивните коментари

Иако истакнува дека често се среќава со негативни коментари, Кортни Кардашијан овој пат била изненадена од позитивните реакции. Во интервју за априлското издание на магазинот...
МАГАЗИН Стил

Ким и Кортни со контроверзен изглед на миса во Париз

Ким и Кортни Кардашија не ја пропуштија Модната недела во Париз. Но покрај тоа што многу модни куќи за нив ослободија место во првите редови,...
Забава МАГАЗИН

Нови детали за физичката пресметка меѓу сестрите Кардашијан

Кристина Денесовска
Сцената со физичката пресметка меѓу сестрите Ким и Кортни Кардашија привлече најмногу внимание во новиот тизер за реалното шоу Keeping Up With The Kardashians. Меѓутоа,...
Забава МАГАЗИН

Ким и Кортни Кардашијан во физичка пресметка

Кристина Денесовска
Излезе новиот тизер за реалното шоу Keeping Up Eith The Kardashians, а посебно внимание привлече сцената од физичкаа пресметка меѓу сестрите Кардашијан, поточно Клои и...
Забава МАГАЗИН

Сестрите Кардашијан оддадоа почит на покојниот татко (ФОТО)

Елена Даскалова
„Ми недостигаш повеќе отколку што можам да замислам“, напиша Ким Кардашијан под фотографијата со нејзиниот татко, кој на 22 февруари ќе прославеше 76-ти роденден. Сестрите...
Забава МАГАЗИН

Кортни Кардашијан му пружи уште една шанса на Јунес Бенџима

Кристина Денесовска
Познатата старлета Кортни Кардашијан својата „сингл“ година ќе ја заврши како зафатена жена и тоа во врска со една своја стара љубов. Но, доколку прво...
Забава МАГАЗИН

Кортни Кардашијан потрошила милиони на декорирањето за божикната забава

Кристина Денесовска
Колачи, украсени дрвца, се е подготвено за божикните забави. За забавата на Бадник од кланот Кардашијан-Џенер била задолжена Кортни, која својата вила ја уредила така...
Забава МАГАЗИН

Кортни Кардашијан останува без најважниот извор на приходи?

Кристина Денесовска
Со цел да ги измазнат несредените осноси главата на кланот Кардашијан-Џенер, Крис Џенер, одлучила дека треба да ги однесе своите ќерки на семеен викенд во...