Таг : лав

Забава МАГАЗИН

Петте најнепристојни знаци во хороскопот

Кристина Денесовска
Сигурно сте се сретнале со луѓе кои не обрнуваат внимание дали се љубезни кон вас или не и не ги земаат предвид вашите потреби и...
Забава МАГАЗИН

Психолошки профил на родените во знакот Лав

Елена Даскалова
Претставниците на хороскопскиот знак Лав се луѓе кои имаат голема телесна и умствена сила, огромен потенцијал и сето тоа умеат да го искористат на вистински...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се однесуваат како родители кон партнерот

Наместо да сфатат дека се во врска со возрасна личност, личностите родени во овие знаци од зодијакот, кон своите партнери се однесуваат како кон деца....
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се обземени со божикен дух

Многумина, баш како во старите времиња, уживаат во Бадник и Божик, украсувајќи го домот, купувајќи подароци. Меѓутоа, постојат луѓе кои толку многу уживаат, што за...
Забава МАГАЗИН

Три хороскопски знаци кои ќе ве прочитаат додека трепнете

Елена Даскалова
Три хороскопски знаци се способни да ја почувствуваат секоја енергетска вибрација и промените што се случуваат кај вас, па лесно им е да погодат како...
Забава МАГАЗИН

Четири хороскопски знаци кои важат за најсреќните луѓе

Кристина Денесовска
На некому ѕвездите му се насмевнале, а за некого „умираат“ од смеење. Овие четири хороскопски знаци имаат повеќе среќа од останатите бидејќи самите си ја...
Забава МАГАЗИН

Во 2020 овие 6 хороскопски знаци ги очекува преголема среќа

Елена Даскалова
Новата година е на самиот праг, а астролозите предвидуваат дека ќе биде релативно добра за сите хороскопски знаци, но дека 2020 ќе им се „оддолжи“...
Забава МАГАЗИН

Трите најарогантни хороскопски знаци

Елена Даскалова
Астрологијата тврди дека следниве хороскопски знаци имаат најголем потенцијал да бидат арогантни, самобендисани и препотентни, па дури и непријатни за друштво. Бик Својата ароганција се...
Забава МАГАЗИН

Три хороскопски знаци кои најлесно поднесуваат раскинување

Елена Даскалова
Секој од нас на различен начин го поднесува раскинувањето. Но, има и такви за кои „трескањето од земја“ е само губење време. Токму тие умеат...