Стандард

Лунарна нова година

БИЗЛАЈФ

Кинезите потрошиле 127,5 милијарди долари за Лунарната Нова година

Влатко Зорба
Прославата на Лунарната Нова година беше одбележана на 12 февруари ширум најнаселената земја во светот и на глобално ниво каде и да живеат припадници на...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!