Таг : Манчестер Јунајтед

СПОРТ

Фернандеш своето деби ќе го има утре против Вулверхемпто

Берта Китинска
Новото засилување на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш, може да го направи своето деби утре против Вулверхемптон. Ова го сподели на денешната прес-конференција пред натпреварот менаџерот...
Фудбал

Манчестер јунајтед се развива, убеден е Солскјер

Влатко Зорба
Критикуван од многу навивачи на Манчестер Јунајтед, менаџерот Оле Гунар Солскјер вели дека неговиот тим се развива и оди во вистинската насока. Во текот на...
Забава МАГАЗИН

Запознајте ја најжешката навивачка на Манчестер јунајтед (ФОТО)

Елена Даскалова
Моделот Катрина Марија е најжешката обожавателка на Манчестер јунајтед. Таа објави свој календар за 2020 година кој е прилично жежок и разголен. Таа воопшто не...
СПОРТ Фудбал

Јунајтед е газда во Манчестер (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед оствари сензационална победа од 2:1 на гостувањето кај Манчестер Сити во 16. коло од Премиер лигата. Така екипата на Оле Гунар Солскјер го...
Фудбал

Солскјер: Можевме да постигнеме четврти гол пред да изедначи Шефилд

Влатко Зорба
Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер е разочаран по испуштената победа на вечерашното гостување кај Шефилд јунајтед. Дуелот заврши нерешено, 3:3, а Манчестер јунајтед...
Забава МАГАЗИН

Ја изневеруваше сопругата со жената на братот, сега љуби 15 години помлада девојка

Рајан Гигс (45) е во врска со 15 години помлада манекенка и диџејка, пишуваат британските таблоиди. View this post on Instagram “You just popped in...
СПОРТ Фудбал

Матиќ размислува да си замине од Олд Трафорд во јануари

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Немања Матиќ е подготвен да ја промени својата клупска припадност за време на зимскиот преоден рок, објави „Манчестер...
СПОРТ Фудбал

Јунајтед бесплатно ќе носи 150 свои фанови на гостувањето во Казахстан

Влатко Зорба
Манчестер јунајтед на 28 ноември, првпат во својата клупска историја ќе игра во далечниот Казахстан, па интересот меѓу фановите на „црвените ѓаволи“ да го бодрат...
СПОРТ Фудбал

Рашфорд: Тоа не е ни половина од потенцијалот на овој тим

Maja_Serafimova
Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд беше одлучувачка фигура во дуелот помеѓу „црвените ѓаволи“ и Челзи, испраќајќи го својот тим во четвртфиналето на турнирот, откако...
СПОРТ Фудбал

Солскјер по победата над Челзи: Ова е вистинскиот Манчестер Јунајтед

Maja_Serafimova
Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер изјави дека тимот одлично настапил против Челзи. „Црвените ѓаволи“ победија со 2-1 на „Стемфорд Бриџ“ со двата гола...