СТАНДАРД life

Марија Калас

Некатегоризирано

Анџелина Џоли снима филм за оперската дива Марија Калас, погледнете ги првите фотографии од сетот (ФОТО)

Radmila Tasevska
Во Бугарија започна продукцијата на биографскиот филм Марија за најголемата оперска дива на сите времиња, Марија Калас. Магазинот Variety ги објави првите фотографии од сетот...