Таг : Мицкоски

Политика

Мицкоски предлага бесплатно тестирање за ковид-19 за здравствените работници

Берта Китинска
Лидерот ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски предложува Владата да организира бесплатно тестирање еднаш во месецот за сите здравствени работници кои имаат потреба и кај кои постои најголем...
Политика

Бошкоски го повика Мицкоски: Охрабри се, излези со мене на ТВ дебата!

Берта Китинска
Љубе Бошкоси го повика на ТВ дуел лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, откако вчера од партијата обвинија дека и Бошкоски е дел од советниците на...
Политика

Мицкоски: Бремените жени да се ослободат од работа поради загадувањето и пандемијата

Берта Китинска
Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на ковид-19, апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен сектор,...
Политика

Јанчев повикува на протест за смена на Мицкоски

Берта Китинска
Актуелниот градоначалник на Кавадарци и поранешен  потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев, кој е претендент за да го преземе кормилото на партијата, повикува на мирен протест...
Политика

Мицкоски: Поради високата загаденост и пандемијата, хронично болните да се ослободат од работа

Берта Китинска
Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ  апелира до здравствените власти да ги ослободат хронично болните од работа поради високата загаденост на воздухот и состојбата со коронависурот....
Политика

ВМРО ДПМНЕ на протест против сиромаштијата, поскапувањето на струјата со луксузен мерцедес

Берта Китинска
На социјалните мрежи се појави фотографија, на која се гледа како ВМРО ДПМНЕ, протестира со скапи и луксузни возила. На протестите кои ги организира ВМРО...
Политика

Мицкоски: Македонија мора да отпочне преговори со ЕУ час поскоро

Берта Китинска
Македонија мора да отпочне преговори со ЕУ час поскоро, мора да се случи час поскоро таа меѓувладина конференција. Тоа е нашата единствена иднина, а ВМРО...
Политика

Сериозен удар врз државата ќе биде доколку се прифати, Делчев да е по нација Бугарин, вели Мицкоски

Берта Китинска
Опозицијата денеска излезе на протест со возила. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од денешниот протестот пред Собранието порача дека е недозволиво  да се прифатат предлозите...
Политика

Заев: Борисов испрати порака до македонскиот народ, дека ја признава реалноста на македонскиот јазик

Берта Китинска
„Јас верувам дека ќе има договор, неколку пати со Бугарија јавно зборувавме за народот, за јазикот. Борисов беше тука и испрати порака до македонскиот народ,...
Политика

Заев не прифаќа лидерска, на почетокот на следниот месец ќе се сретне со Борисов

Влатко Зорба
Власта не гледа потреба за средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за недоразбирањата со Бугарија. Од ВМРО-ДПМНЕ, пак, велат дека доколку на премиерот Зоран...