Таг : Мицкоски

Политика

Филипче: Се чудам со каква леснотија Мицкоски ја лаже јавноста

Влатко Зорба
Се чудам со каква леснотија Христијан Мицкоски ја лаже јавноста дека сме имале тестови за само еден ден, реагира на интервјуто на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...
Политика

СДСМ: Цела држава се бори против коронавирусот, само фрустрираниот Мицкоски очајно шири лажни вести

Влатко Зорба
„Целата држава, институциите, граѓаните, службениците, сите бескомпромисно се борат против коронавирусот, само фрустрираниот Христијан Мицкоски очајно шири лажни вести и неоснована паника. Со таквото однесување,...
Политика

МЗ: Мицкоски изнесе невистинити информации, тестови за коронавируст има доволно, количините постојано се дополнуваат

Влатко Зорба
Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека државата има...
Политика

Мицкоски: Најавивме кривична за Филипче, но потоа заклучивме дека не треба

Влатко Зорба
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Микцоски во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 рече дека се повлекле од идејата да му поднесат кривична пријава на министерот...
Политика

Мицкоски: Имам информација дека немаат повеќе од 100 теста за коронавирусот на располагање

Влатко Зорба
Власта не води сериозна борба против пандемијата на коронавирусот, вели лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според инфромациите со кои располага тој, министерството за...
Политика

Мицкоски: Побарав од Јанша помош, денес пристигна авион

Влатко Зорба
„Во вторникот остварив телефонски разговор со премиерот на Република Словенија и лидер на нашата сестринска партија СДС, Јанез Јанша. Разменивме мислења и информации за актуелната...
Политика

СДСМ: Додека Мицкоски тера политиканство, Владата се бори против коронавирусот

Влатко Зорба
„Додека Христијан Мицкоски тера политиканство, Владата се бори против коронавирусот и донесе вистински мерки за сите!“, велат од СДСМ. „Мерки вредни 200 милиони евра кои...
Политика

Мицкоски: Пакетот мерки е недоволен и задоцнет, кризата ќе се продлабочи

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицскоски денеска на прес-конференција изрази сериозна загриженост за пакетот мерки за стопанството за помош од последниците на пандемијата со коронавирусот, оценувајќи...
Политика

Мицкоски за преписката со Рашковски: Доказите ќе ги доставам до институциите веднаш откако ќе се ослободи судството

Влатко Зорба
„Добро е што мојата преписка со Рашковски, за наводно хуманитарната акција на владата, излезе во јавноста бидејќи граѓаните и целата јавност ќе може да ја...