СТАНДАРД life

Намирница

Здравје

Ако ја јадеме оваа храна секој ден, можеме да го намалиме ризикот од „тивкиот убиец“

Urednik
Како што објави британски Мирор, научниците тврдат дека откриле дека јадењето храна богата со калиум, како што се бананите, може значително да го намали крвниот...