Таг : Наставници

ЕКОНОМИЈА

Светски ден на наставниците: Каде во светот се тие најплатени?

Stefanija Kuzmanovska
Од 1994-та година се одбележува Светскиот ден на наставниците, но не насекаде во светот тие се подеднакво платени. Официјалните податоци покажуваат дека највисока е платата...
МАКЕДОНИЈА

Адеми: Осудувам било какво девијантно однесување на учениците во и надвор од училиштата

Александар Тодески
Министерот за образование и наука, Арбер Адеми во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 рече дека бил згрозен од случувањата во училиштата како што можеше целата...
Политика

Обука за сајбер безбедност за ученици, наставници и родители

Влатко Зорба
Еднодневна обука за сајбер безбедност за ученици, наставен кадар и родители, денеска ќе се одржи во Скопје во организација на Министерството за информатичко општество и...
Политика

СДСМ: Историско покачување на платите на наставниците за нецел мандат

Влатко Зорба
„Владата предводена од СДСМ во континуитет покажува и докажува дека вистински се грижи за сите граѓани. Уште една потврда за тоа е последното покачување на...