Стандард

Оставка

ЕКОНОМИЈА

Генералниот директор на Светската трговска организација поднесува оставка

Stefanija Kuzmanovska
Генералниот директор на Светската трговска организација (СТО), Роберто Азеведо, денеска поднесува оставка, оставајќи ја организацијата без лидер во моменти кога се соочува со најголемата криза...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!