Таг : паркинг

Скопје

За една недела подигнати 249 непрописно паркирани возила од јавните површини во Скопје

Влатко Зорба
Во текот на изминатата недела со специјалните возила пајак се отстранети вкупно 249 возила од јавните површини. Од вкупниот број непрописно паркирани и подигнати возила,...
Скопје

ЈП „Градски Паркинг“ – Скопје од денеска започнува со зимско сметање на работното време

Берта Китинска
Јавното претпријатие „Градски Паркинг“ – Скопје од денеска започнува со зимско сметање на работното време. Работното време во зоните А, Б и Ц ќе биде...
Скопје

Велосипедскиот паркинг ќе биде отворен кај Транспортниот центар

Берта Китинска
Евроамбасадорот Дејвид Гир и градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска официјално ќе го отворат паркингот за велосипеди „Велоштад“ во рамки на Транспортниот центар. -Ова урбано...
Скопје

Болничкиот паркинг мора да биде бесплатен за сите, бара Велковска од Совет на Град Скопје

Активистката за заштита на животни и животна средина и членка на Советот на Град Скопје Драгана Велковска, соопшти дека испратила барање до Советот да ја...
Скопје

Поради пандемијата намалени приходи на ЈП „Градски паркинг“

На наредната седница на Советот на Град Скопје ќе се разгледува шестмесечниот извештај од работењето на ЈП „Градски паркинг“ за периодот од 01.01.2020 година до...
Скопје

Паркинг мајстор од Скопје (ФОТО)

Берта Китинска
Несовесните скопски возачи кои неретко блокираат влезови, паркираат на зелени површини и не застануваат на пешачки премин се секојдневие во Скопје. Уште еден во низата на вакви случаи ни...
МАКЕДОНИЈА

Филипче: Кога сликите сами говорат, нема повеќе сообраќаен метеж на Клинички (ФОТО)

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами говорат. Како беше,...
Скопје

ПОЦ: Два часа бесплатен паркинг за сите граѓани при првото преземање на апликацијата

Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“ ја пушта во употреба новата верзија на мобилната апликација со која сите услуги на претпријатието стануваат...