Стандард

покуси

ЕКОНОМИЈА

Пет италијански градови „покуси“ за девет милијарди евра од туризам

Stefanija Kuzmanovska
Рим, Венеција, Фиренца, Торино и Милано, коишто заедно сочинуваат повеќе од една третина од италијанскиот туризам, оваа година поради пандемијата, ќе останат без скоро 34...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!