Стандард

половина милијарда долари

КОМПАНИИ

Apple ќе плати половина милијарда долари поради кршење на патентни права

msp-admin
Долготрајната правна битка помеѓу Apple и VirnetX изгледа дека наскоро ќе заврши. Имено, судот во Тексас пресуди дека Apple мора да плати на VirnetX 502,8...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!