Таг : преживее

СВЕТ

Колкави се шансите Трамп да ја преживее короната: Фактори кои го доведуваат во опасност

Stefanija Kuzmanovska
Истакнатиот австралиски експерт за коронавирус, доктор Норман Свон, се огласи по повод веста дека Доналд Трамп има Ковид-19 со проценки на факторите на ризик, имајќи...
Компании и пазар

Авто-гигант во неволја: Нема да ја преживее кризата?

Stefanija Kuzmanovska
Францускиот министер за финансии Бруно Ле Мер предупредува дека поради преземените мерки во пандемијата, производителот на автомобили „Рено“ се наоѓа во сериозни финансиски потешкотии. Без...