Таг : Ралф Лорен

Компании и пазар

Ralph Lauren ќе произведува медицински маски и наметки, донира и 10 милиони долари

Влатко Зорба
Модната куќа Ralph Lauren ќе започне со изработка на медицински маски и наметки, со што ја дава својата поддршка за борбата против коронавирусот. Корпоративната фондација...
Забава МАГАЗИН

Дизајнерот Ралф Лорен донираше 10 милиони долари за борба против коронавирусот

Модниот дизајнер Ралф Лорен објави дека неговата фирма дава 10 милиони долари за борба против коронавирусот, што е најголема донација меѓу луксузните модни куќи досега....
Забава МАГАЗИН

Џанел Моне го украде вниманието на црвениот тепих

Елена Даскалова
Џанел Моне оваа година ќе настапи на вечерашното доделување на Оскарите. На црвениот тепих таа го украде вниманието со неверојатна блескава креација. Овој фустан е...
МАГАЗИН Стил

Славниот дизајнер изненади: Ја мразам модата

Документарецот кој зависниците од мода го исчекуваат со нетарпение, би можел да ги изненади. Имено, легендарната модна икона, Ralph Lauren, прозборел за документарниот филм кој...