Стандард

Рударство

КРИПТОВАЛУТИ

Биткоин „рударството“ ќе стане уште потешко

Влатко Зорба
Биткоин „рударството“ сега бара поголема моќ од кога било досега, а тежината на „копањето“ достигнува максимум на сите времиња по последната рекалибрација. Тежината на рударството,...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!