Таг : секси

Забава МАГАЗИН

Со помош на фотошоп: Германската Ким Кардашијан

Германскиот модел и актерка Метиша Шаефер се прослави под надимакот „германска Ким Кардашијан“.Со помош на пластични операции, шминка, облекувањето и фотошоп, таа се потрудила нејзината...
Забава МАГАЗИН

Ова се најсензуалните жени во хороскопот

Елена Даскалова
Жените родени во овие три хороскопски знаци можат да се пофалат со изразена сексуалност, страственост и сензуалност, а мажите, едноставно, „кршат врат“ вртејќи се по...
Забава МАГАЗИН

15 професии кои ве прават попривлечни за спротивниот пол

На почетокот на годината Тиндер објави листа со најпопуларни професии на таа апликација за запознавање и се покажало дека мажите најмногу ги привлекуваат медицински сестри...
Забава МАГАЗИН

Мишел Обама во впечатлив жолт фустан

На настанот American Portrait gala во Вашингтон, Мишел Обама се појави во впечатлив фустан во кој ги привлече сите погледи. До сега бевме навикнати да...
Забава МАГАЗИН

Објавена култна фотографија од Памела Андерсон

За многумина Памела Андерсон е прв асоцијација на култниот магазин Плејбој. Русокосата актерка 14 пати се соблекла за насловната страција на магазинот, но една насловна...