Таг : Серена Вилијамс

Забава МАГАЗИН

Песните кои познатите ги одбрале за првиот танц

Кристина Денесовска
Кога пар прави свадба, изборот на песната за прв танц е голема работа за нив. Доколку барате инспирација за овој посебен датум, погледнете ги изборите...
Други спортови СПОРТ

Серена ја бива и за бокс, тренираше со Мајк Тајсон (ВИДЕО)

Американската тенисерка Серина Вилијамс може да биде добра не само во својот спорт, туку и во боксот. Американката тренираше со поранешниот светски шампион во бокс,...
Забава МАГАЗИН

Серена Вилијамс се сонча на Малдивите (ФОТО)

Елена Даскалова
Серена Вилијамс е на одмор на Малдивите и сето тоа го споделува со своите следбеници на Инстаграм. Она што сите можат да го забележат се...