Таг : Серена Вилијамс

Други спортови

Средба со голата Серена Вилијамс: Се прашував како воопшто може да се движи

Влатко Зорба
Романската тенисерка Александра Каданчу (30) се сети на еден детал од нејзината кариера, а тој е поврзан со настан пред осум години на Австралија опен....
Забава

Серена за доаѓањето на Меган Маркл во Л.А. : Нит ја знам, нит ја познавам…

Влатко Зорба
Една од најдобрите тенисерки во светот, Серена Вилијамс и поранешната членка на кралското семејство, Меган Маркл се добри пријатели, но најновите информации за нивната врска...
Забава МАГАЗИН

Маќеата на Серена и Венус откри застрашувачки детали од бракот со нивниот татко

Маќета на славните тенисерки Серена и Венус Вилијамс објави дека нивниот татко ја изгладнувал и дека била принудена да продава имот за да може да...
Забава МАГАЗИН

Песните кои познатите ги одбрале за првиот танц

Кристина Денесовска
Кога пар прави свадба, изборот на песната за прв танц е голема работа за нив. Доколку барате инспирација за овој посебен датум, погледнете ги изборите...
Други спортови СПОРТ

Серена ја бива и за бокс, тренираше со Мајк Тајсон (ВИДЕО)

Американската тенисерка Серина Вилијамс може да биде добра не само во својот спорт, туку и во боксот. Американката тренираше со поранешниот светски шампион во бокс,...
Забава МАГАЗИН

Серена Вилијамс се сонча на Малдивите (ФОТО)

Елена Даскалова
Серена Вилијамс е на одмор на Малдивите и сето тоа го споделува со своите следбеници на Инстаграм. Она што сите можат да го забележат се...