Таг : Шакири

СТАВ

Шаќири: Ефтината популистичка и ко бајаги патриотска игра придонесува уште поинфериорни да изгледаме, од тоа што им се причинуваме на Македонците

Влатко Зорба
Артан Груби вети субвенции за приватни фирми кои ќе вработуваат Албанци (читај и други малцинства) додека Билал Касами побарал двојазичност во приватни фирми зошто дел...
СТАВ

Шакири: Изгледа вмровците многу се уплашиле од предизборната коалиција на СДСМ

Влатко Зорба
Геровски продолжува да вади од контекст, изгледа вмровците многу се уплашиле од предизборна коалиција на СДСМ со една или повеќе партии од албанскиот политички блок....