Таг : Шилегов

Скопје

Пожарникарите најавуваат секојдневни протести, Шилегов им возврати: Ќе примиме нови ако си заминете!

Берта Китинска
Скопските пожарникари се сретнаа со градоначаникот на град Скопје, Петре Шилегов  со барање во платата за октомври да биде внесен додатокот за опасност при работа....
Скопје

Шилегов: Градот е подготвен да ја преземе надлежноста за целокупниот инспекциски надзор за Скопје

Влатко Зорба
Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска присуствуваше и се обрати на дебатата „Како до ефикасни и независни инспекциски служби во Скопје“ што се одржа во...
Скопје

Расадник ќе добие нови згради за 8.000 луѓе, Шилегов уверува дека ќе има и зелена површина

Берта Китинска
Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов во интервју на телевизија „Телма“ изјави дека во новите згради кои се предвидуваат во ДУП-от за Расадник кај Кисела Вода...
Скопје

Шилегов: Зимава ќе имаме околу 5.000 оџаци помалку во скопската котлина

Влатко Зорба
Пунктот во Рециклажниот двор на ЈП „Комунална хигиена“ во Карпош, каде што граѓаните коишто аплицирале за субвенции за инвертери и ги исполнуваат условите ги предаваат...
ВИДЕО/ФОТО Скопје

Шилегов: Време е човекот да му врати на најдобриот пријател

Влатко Зорба
Со отворањето на новиот објект на стационарот за кучиња и спроведувањето на новата програма, ЈП „Лајка“ ќе биде првата алка во синџирот за хумано решавање...
Скопје

Шилегов: Целосно завршена ул. 11 Октомври, од 20 часот во употреба

Влатко Зорба
Улицата 11 октомври е целосно завршена и вечерва ќе се пушти во употреба, соопшти градоначалникот Петре Шилегов на својот Фејсбук профил. „Целосно завршена, и скоро...
Скопје

Шилегов: „Васил Ѓоргов“ ја затворивме, за експресно да ја сработиме

Влатко Зорба
Општина Центар заедно со Град Скопје започнаа со реконструкција на улицата Васил Ѓоргов во населбата Капиштец, на потегот од крстосницата со Рузвелтова до Водњанска. На...
Скопје

Заврши реконструкцијата на првата фаза од булевар Александар Македонски (ФОТО)

Берта Китинска
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов на својот профил објави фотографија од реконструираниот булевар Александар Македонски. -Гужвите поминаа, инфраструктурата останува. Булевар Александар Македонски утрово !Благодараност за разбирањето...
Скопје

Шилегов: „Лајка“ започнува со работа в среда

Берта Китинска
Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денеска соопшти дека е предвидено стационарот за бездомни кучиња Лајка да се отвори в среда, доколку никој од вработените...
Скопје

Скопје ја доби првата „uphill“ планинска вело патека

Влатко Зорба
Љубителите на планинарскиот велосипедизам од денеска може да возат по новата нагорна пионерска велосипедска патека на Водно, која е дел од проектот „Велосипедски парк Водно“....