СТАНДАРД life

Треска

ЕКОНОМИЈА

Донесена одлука за продолжување на постапката за основање на Туристичка развојна зона во областа на езерото Треска

Stefanija Kuzmanovska
На денешната владина седница беше разгледана и усвоена Информацијата во врска со одлуката за продолжување на постапката за основање на Туристичка развојна зона „Сарај –...
ЕКОНОМИЈА

ДУП-от за Треска заведен во Катастар, ќе се градат трговски објекти, бунгалови и хотели

Влатко Зорба
Изминативе неколку дена, по дебатите кои се одджаа, ДУП-от за езерото Треска бил заведен во Катастарот, на денешниот брифинг со новинарите потврди, градоначалникот на општина...
ЕКОНОМИЈА

Шилегов: Во 2017 година е донесена одлука комплексот „Треска“ да стане туристичка зона

Влатко Зорба
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во вчерашното издание на „360 степени“ зборуваше и за случајот со рекреативниот центар Треска. Тој вели дека за жал,...