Таг : Суарез

Фудбал

Меси ја нападна Барса поради Суарез: Не заслужи да се однесуваат така со тебе

Влатко Зорба
Капитенот на Барселона, Лионел Меси преку социјалните мрежи денес се прости од својот поранешен соиграч Луис Суарез, со кого е голем пријател. – Кога денес...
Фудбал

Атлетико и Барселона се договорија за Суарез

Влатко Зорба
Атлетико и Барселона постигнаа договор – уругвајскиот напаѓач Луис Суарез ќе го облече „црвено-белиот“ дрес на мадридскиот тим во следните 48 часа! Веста најпрво ја...
Фудбал

Суарез го раскина договорот со Барса, но клубот ќе му плати само „дел од колачот“ од 24 милиони

Влатко Зорба
Луис Суарез повеќе не е член на Барселона! Така барем тврди станицата „RAC1“, која наведува дека уругвајскиот напаѓач добил чисти документи и ќе може без...
Фудбал

Луис Суарез ќе ја напушти Барселона ова лето

Stefanija Kuzmanovska
Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез, ќе го напушти клубот ова лето. Според новинарот Џерард Ромеро, новиот главен тренер на Каталонците, Роналд Коман, телефонски контактирал со...
Фудбал

Бекам ја носи ѕвездата на Барселона: Мајами ќе добие брутално засилување во лето ?!

Влатко Зорба
МЛС е како и другите првенства запрена, но пеколно засилување во Интер Мајами се подготвува кога блокадата ќе заврши. Клубот на Дејвид Бекам би можел...
Фудбал

Суарез прогласен за најдобар во Ла Лига за декември

Влатко Зорба
Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез е прогласен за најдобар играч во Шпанското фудбалско првенство за декември. Уругваецот во последниот месец од минатата година постигна три...
Фудбал

Суарез по ремито со Еспањол: Треба да се извлече поука од оваа средба

Влатко Зорба
Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез, рече дека против Еспањол на негов терен е претешко да се игра со фудбалер помалку. Барселона синоќа одигра само 2:2...